AKTUALNOŚCI

BEZMYŚLNOŚĆ

Właśnie aby takich sytuacji uniknąć, postulujemy wprowadzenie tablic rejestracyjnych dla rowerów poruszających się po drogach publicznych. Ignorowanie przepisów i zasad bezpieczeństwa oraz brak zdrowego rozsądku powoli staje się plagą wśród rowerzystów, obecnie całkowicie anonimowych.

Mamy dość popularnej wśród urzędników i rowerowych aktywistów retoryki, że skoro rower jest ekologicznym środkiem transportu, to nie można wymagać czegokolwiek od rowerzystów bo to „zniechęca do jazdy na rowerze”.

Tempo 30

Po tragicznym wypadku na ul. Sokratesa, gdzie pirat drogowy zabił człowieka na przejściu dla pieszych, Rafał Trzaskowski, dokonał niebywałego popisu w temacie logicznego myślenia: jeśli piraci drogowi nie przestrzegają ograniczenia do 50 km/h, to na pewno zaczną przestrzegać ograniczenia do 30 km/h!

Wcale ale to wcale nie będzie tak, że w kwestii drogowego piractwa zakaz ten nie zmieni nic – za to będzie wrzodem na tyłku tych kierowców, którzy przestrzegają ograniczeń.

Przepaść pokoleniowa

Urocze zdjęcie od Nowa Warszawa skłania do refleksji nad przepaścią pokoleniową.

Są na nim bowiem rzeczy, które przez pokolenia X i Y (a tym bardziej osoby starsze), były uwielbiane, a przez młodych lewicowych prekariuszy z ruchów miejskich szczerze znienawidzone i zwalczane:

1) samolot, w dodatku unikalny i zostawiający za sobą wyraźny, straszny i morderczy dla planety ŚLAD WĘGLOWY

2) szeroka, nowoczesna ulica i jadące po niej samochody

3) nowoczesne, wysokie budownictwo, inspirujące, dla wielu z nas będące miejscem gdzie pięknie rozkwitają nasze kariery zawodowe.

CO NA TWITTERZE?